5ca0d88ed9dc6_5ca0d88ed9dc7

استاندار کرمانشاه گفت: ۲۵ هزار نفر در سطح استان کرمانشاه در بارش‌های سامانه جدید در معرض خطر سیل قرار دارند.

هوشنگ بازوند در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران که عصر امروز در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: وفاق و همدلی گسترده میان مردم و ادارات و ارگان‌های مختلف شکل گرفته است و امید داریم با این پشتوانه بتوانیم به خوبی این ایام را مدیریت کنیم.

بازوند گفت: آمادگی و هماهنگی مناسبی در استان برای مقابله با سیلاب‌های احتمالی انجام شده است و مردم نیز مشارکت بسیار خوبی برای مقابله با سیلاب‌ها داشته‌اند.

وی با اشاره به اینکه ۴۵ جلسه مدیریت بحران با ۶۴۲ مصوبه تشکیل و ابلاغ شده است افزود: ۶۶۸ روستا با جمعیت ۱۴ هزار و ۱۲۶ خانوار و در شهرها بیش از ۵۰۰۰ خانوار در معرض سیل هستند.

وی با اشاره به استفاده از امکانات سپاه، ارتش و سایر دستگاه‌های اجرایی در راستای کاهش آسیب‌های ناشی از سیل عنوان کرد: ۸۵۶ مدرسه، ۹۰۰ سالن و ۲۹۷ مسجد در معرض سیل قرار دارند.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: موج جدید بارش‌های سنگین از امشب در شهر کرمانشاه آغاز می‌شود و تا فردا صبح دوشنبه ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه در مجموع ۲۵ هزار نفر در معرض سیل هستند که این افراد شناسایی شده‌اند بیان کرد: در محلات آسیب‌پذیر ادوات لازم از قبیل بیل مکانیلی و لودر استقرار پیدا کرده‌اند تا در صورت نیاز وارد عمل شوند.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه سدهای استان به طور کامل تحت مدیریت هستند و با توجه به حجم بارش‌ها، ظرفیت‌های آن‌ها تنظیم شده است گفت: ظرفیت سدهای استان یک میلیارد و ۳۵۲ میلیون مترمکعب است که یک میلیارد و ۲۰۶ میلیون مترمکعب پر شده است و ۵۳۰ مترمکعب بر ثانیه رهاسازی می‌شود.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه زیرساخت‌ها در حوزه نیرو آسیب بیشتری دیده‌اند بیان کرد: در زمینه زیرساخت‌های نیرو ۲۴۳ میلیارد تومان خسارت وارد و در بخش راهداری ۳۰۰ پل و آبرو در روستاها و بین شهرها تخریب شده است.

بازوند با اشاره به اینکه توسعه کرمانشاه وابسته به پروژه سامانه سردسیری است گفت: امید داریم در سال ۹۸ شاهد تخصیص اعتبار برای سامانه سردسیری باشیم.

منبع