حجت‌الاسلام مجید ناصری‌نژاد نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره لزوم اجرای اقدامات جهادی در جامعه گفت:‌ تأکید رهبر انقلاب بر لزوم ترویج گفتمان جهادی دارای حکایت خاصی است که برگرفته از درایت ایشان و اطلاعات و اشراف‌شان است.

وی افزود: جامعه فعلی ما نیازمند گفتمان جهادی و اقدام جهادی برای رفع مشکلات است. این در حالی است که اوایل انقلاب با کارهای جهادی برای روستاییان خدمات زیادی انجام شده و جهاد سازندگی با تعهد فراوان جوانان وقت توانست به هموطنان کشورمان کمک کند.

نماینده مردم شادگان در مجلس تصریح کرد:‌ نباید اقدام جهادی دوران ابتدای انقلاب فراموش شود که البته متأسفانه اینگونه شده و به روزمرگی اداری رسیده‌ایم که همین وضعیت باعث شده تا مشکلات در کشور حل نشود.

ناصری‌نژاد گفت: سیستم اداری و بروکراسی در کشور بسیار فشل است و کارها پیش نمی‌رود زیرا به دلیل یک کار عادی مردم باید برای دریافت مجوز یک سال دوندگی کنند.

وی گفت: با سیستم اداری فعلی نمی‌توان مقابل تحریم‌ها ایستادگی کرد این در حالی است که می‌توانیم با گفتمان جهادی به اقتصاد پویا برسیم.

نماینده مردم شادگان در مجلس خاطرنشان کرد: نیازمند حرکت جهادی و انقلابی توسط جوانان با انگیزه و متعهد هستیم که آنها با نگاهی دلسوزانه و با اشراف فراوان بر امورات می‌توانند کارها را قاطعانه انجام داده و پیش ببرند.

ناصری‌نژاد افزود: اگر بخواهیم منتظر بروکراسی اداری و دستورات دولتی باشیم نمی‌توان انتظار پیشرفت را در کشور داشت.

وی تصریح کرد: سیستم اداری کشور نه تنها کارها را جلو نمی‌برد بلکه با آن مقابله می‌کند که می‌توانم به دستورات مکرری که از ناحیه مسئولین اعم از رئیس جمهور، وزرا و معاونین صادر می‌شود اشاره کنم که در مقام عمل به مرحله اجرا نمی‌رسد و فقط در حد حرف و حدیث باقی می‌ماند، که البته نتیجه آن بی‌اعتمادی و یأس مردم می‌شود که به ضرر انقلاب، کشور و جامعه است.

نماینده مردم شادگان در مجلس گفت:‌ باید با اجرای کارهای جهادی امید را در جامعه ایجاد کرده و مردم را دلگرم کنیم ضمن اینکه کشور به شدت نیازمند تحرک جهادی جوانان متعهد، باانگیزه و حزب‌اللهی است.

ناصری‌نژاد خاطرنشان کرد: ما در موضوعاتی که با نگاه جهادی و انقلابی ورود کردیم نتایج قابل توجهی به دست آورده‌ایم که نمونه عینی آن در بخش صنعت دفاعی و موشکی جمهوری اسلامی است.

وی در پایان گفت: ظرفیت‌های بسیار بالایی در کشور وجود دارد که بلااستفاده باقی مانده و باید آن را بالفعل کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، مخاطبان گرامی با ثبت سوژه‌ای در بخش «فارس من» با عنوان «فرهنگ جهاد و کار جهادی را ترویج کنیم تا مشکلات حل شود» خواستار پیگیری این موضوع شدند.

انتهای پیام/

جهت مشاهده کامل مطلب در سایت منبع کلیک کنید