پیاز

رییس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان، گفت: طی گزارش مردمی و بررسی‌های به عمل آمده توسط بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان این محموله ۱۰ تنی پیاز قاچاق در کردستان کشف شد.

به گزارش ایسنا، فرزاد سردار زاده از کشف و ضبط محموله بیش از ۱۰ تُنی پیاز قاچاق در این استان خبرداد و اظهار کرد: این محموله که قرار بوده به شهرستان مریوان منتقل شود از طریق گزارش مردمی در شهر سنندج کشف شد.

وی تصریح کرد: یک محموله قاچاق پیاز خشک سفید که بیش از ۱۰ تُن بوده روز جمعه ۹ فروردین امسال با گزارش مردمی توسط بازرسان سازمان صمت استان شناسایی شد.

رییس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت معدن و تجارت کردستان، بیان کرد: فردی با مشاهده جابه جایی این میزان پیاز از خودرو کامیون ۱۰ چرخ به خودروی دیگری با سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان تماس می‌گیرد و به سرعت بازرسان اداره نظارت و بازرسی سازمان وارد عمل می‌شوند.

سردار زاده در ادامه افزود: راننده این خودرو دلیل جابه جایی این بار را نقص و مشکل فنی خودروی خویش اعلام می‌کند ولی طبق بارنامه صادر شده این محموله از جیرفت باید به سمت قصر شیرین منتقل می‌شد نه اینکه از سنندج به مریوان حمل شود.

وی با اشاره به اینکه طبق قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز هر گونه جابه جایی کالا غیر از مقصد درج شده در بارنامه به عنوان کالای قاچاق تلقی شده و محموله آن ضبط خواهد شد، خاطرنشان کرد: پرونده این محموله به تعزیرات حکومتی تحویل داده شده و رای به تخلیه آن در انبار اموال تملیکی استان هم داده شده است .
انتهای پیام

منبع