به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، سرهنگ علی عباس نژاد گفت: نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری کشور آمادگی ۲۴ ساعته برای پاسخگویی و پیگیری مشکلات در عرصه منابع طبیعی را از طریق شماره ۱۵۰۴ دارد.

وی با بیان این که حریق عمدی در عرصه‌های منابع طبیعی جرم سنگینی دارد، از مردم خواست در حفاظت از فضای سبز و این عرصه احساس مسؤولیت کرده و همکاری کنند.

عباس نژاد از کاهش حریق در عرصه‌های جنگلی و مرتعی در ایام نوروز امسال خبر داد و تصریح کرد: طی ۱۰ روز ابتدای سال جاری با اطلاع رسانی گسترده ای که صورت گرفته، تنها سه فقره آتش سوزی در استان‌های گیلان و آذربایجان داشتیم که با حضور به موقع نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری کشور مهار شد.

وی افزود: دستور العمل تشدید حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی در ایام نوروز را با توجه به برآورد تهدیدهای سال‌های گذشته تنظیم و با امضای رئیس سازمان جنگل‌ها مراتع و آبخیزداری به استان‌ها ارسال کرده ایم و حداکثر امکانات استان‌ها در این راستا به کار گرفته شده است.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری کشور ادامه داد: امسال نزدیک به ۱۳۵۰ گشت خودرویی و موتوری در سطح عرصه‌های منابع طبیعی فعال هستند و در این مدت برخورد با متعرضان و متخلفان را با همکاری دادستان استان‌ها و شهرستان‌ها تشدید کرده ایم.

وی با اشاره به این که در ۱۰ روز نخست امسال ۲۳۴ مورد پرونده در مورد قاچاق چوب و تخریب جنگل‌ها و مراتع تشکیل شده است، گفت: طی این مدت پنج مورد حکم و ۱۷ مورد تعرض به اراضی ملی داشتیم که با حضور به موقع نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری کشور از ادامه کار آنها با استفاده از اعتبارات قانونی جلوگیری شد.

منبع