دوازدهمین روز سیل در استان گلستان - روستا حاجی آباد شهرستان کردکوی

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه گفت: ۱۹ هزار و ۴۰۰ خانوار شهری و روستایی در سطح استان هشدار تخلیه گرفته و در حال تخلیه منازل مسکونی خود هستند.

جلیل بالایی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با اشاره به ورود سامانه بارشی قوی به استان، اظهار کرد: برای رفع خطر احتمالی ۱۹ هزار و ۴۰۰ خانوار شهری و روستایی در سطح استان هشدار دریافت کرده و در حال تخلیه منازل مسکونی خود هستند.

وی ادامه داد: برای اسکان این افراد ۱۳۰۴ مکان شامل اماکن مذهبی، مساجد، مدارس، سالن های ورزشی و … تجهیز شده است.

به گفته مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه ۳۶۵۰ تخته چادر نیز برای اسکان اضطراری خانوارهای در معرض خطر سیلاب در نظر گرفته شده است.

بالایی، عمده چادرها و اماکنی که برای اسکان اضطراری مردم در نظر گرفته شده را مربوط به ۹ شهرستان استان دانست.

وی با بیان اینکه هم اکنون هیچ مشکل خاصی در هیچ نقطه ای از استان نداریم، افزود: در هیچ نقطه ای گزارش آبگرفتگی شدید، رانش زمین، قطع آب و برق و گاز و … نداشته ایم. همچنان درخواست ما از مردم این است که در مسیر رودخانه ها تردد، اسکان و توقف نداشته باشند و از نزدیک شدن به رودخانه هایی که طغیان می کنند جدا خودداری کنند.

ایجاد "سیل بند" در مسیررودخانه‌ها/ توزیع ۱۴۰۰۰ کیسه شن

مدیرروابط عمومی و امور بین الملل شهرداری کرمانشاه از تهیه و توزیع بیش از ۱۴ هزار کیسه شن در سطح شهر، صدور سه هزار اخطار کتبی جهت تخلیه منازل و واحدهای صنفی، ایجاد سیل بند در محدوده رودخانه ها و مسیرهای پرخطر و مسدود کردن برخی مسیرها به عنوان مهم ترین اقدامات شهرداری جهت مقابله با سیل احتمالی نام برد.

امیرهمایون دولتشاهی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا در تشریح اقدامات صورت گرفته در مناطق مختلف شهرداری در راستای مقابله با سیل احتمالی در سطح شهر، گفت: با توجه به تشکیل جلسات متعدد بحران در شهرداری، تقسیم کار مناسبی در هریک از مناطق شهرداری صورت گرفت. این اقدامات در منطقه یک شهرداری شامل تهیه و توزیع ۲۵۰۰ کیسه شن میان شهروندان، چینش کیسه های شن در معابر، بررسی دوربرگردان چقاگلان، پاکسازی جوی و نهرهای سطح منطقه، استقرار نیروهای سازمان امداد و نجات آتشنشانی در پارک نوبهار و آماده و بکارگیری خودروهای سنگین می باشد.

وی با اشاره به آماده باش بیش از دو هزار نیروی شهرداری گفت: نیروهای شهرداری اعم از نیروهای آتش نشانی، نیروهای خدماتی و عملیاتی و ستادی همه پای کار هستند تا بتوانیم این بحران را به سلامت پشت سربگذاریم.

آماده باش تمام بیمارستانها و مراکز درمانی/ ذخیره سازی دارو و تجهیزات

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از آماده باش تمامی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان به دنبال ورود سامانه بارشی قوی به جو استان خبر داد.

دکتر محمودرضا مرادی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به ورود سامانه بارشی قوی به جو استان، از آماده باش کامل مراکز درمانی استان خبر داد و افزود: به دنبال اطلاع از ورود این سامانه کمیته بحران دانشگاه در چندین نوبت تشکیل شده و با توجه به درنظرگرفتن جوانب مختلف، اقدامات لازم اتخاذ و اجرایی شده است.

وی از آماده باش تمامی بیمارستانهای استان خبر داد و افزود: با توجه به تعطیلات نوروز و بحث لغو عمل های غیراورژانسی، خوشخبتانه ظرفیت تخت های خالی مطلوب است و مشکلی دربحث کمبود تخت نداریم.

۴۰۰ نیروی "اورژانس" به حالت آماده باش درآمدند

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از آماده باش ۴۰۰ نیروی اورژانس و بیش از ۱۳۰ دستگاه آمبولانس به دنبال ورود سامانه بارشی قوی به جو استان خبر داد.

دکتر صائب مدرسی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با اشاره به اعلام ستاد بحران استان مبنی بر احتمال وقوع سیل در استان، از آماده باش تمامی پایگاه های اورژانس سطح استان خبر داد و افزود: هم اکنون ۶۲ پایگاه شهری و جاده ای اورانس به حالت آماده باش درآمده و بیش از ۴۰۰ نیروی اورژانس آماده خدمات رسانی به مردم هستند.

شدت بارش‌ها را امشب خواهیم داشت

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه با بیان اینکه سامانه بارشی که وارد استان شده از آنچه که قبلا پیش‌بینی شده بود مقداری تقویت شده است، اظهار کرد: هم اکنون شدت بارش ها را از کرمانشاه به سمت نیمه شرقی استان داریم.

علی‌محمد زورآوند در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، گفت: همانطور که پیش بینی شده بود سامانه بارشی وارد استان شده و هم اکنون شدت بارش ها را برای شهر کرمانشاه به سمت نیمه شرقی استان از جمله هرسین، صحنه، کنگاور و سنقر داریم.

وی ادامه داد: بارش‌های ناشی از این سامانه تمام جو استان را در بر خواهد گرفت و بارش های زیادی برای اکثر نواحی استان خصوصا نواحی شرقی و مرکزی خواهیم داشت.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه اوج بارش این سامانه را مربوط به امشب دانست و تاکید کرد: شدت بارش ها در اوایل شب مربوط به نیمه غربی استان از جمله شهرستانهای سرپل ذهاب، قصرشیرین و … است و هر چقدر به سمت آخر شب نزدیک شویم شدت بارش ها به سمت شهر کرمانشاه سوق پیدا می‌کند.

بارش "باران" در تمامی محورها ادامه دارد/ ترافیک عادی و روان است

جانشین پلیس راه استان کرمانشاه از لغزندگی تمام محورهای استان خبر داد و از رانندگان خواست بیش از هر زمان رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی را داشته باشند.

سرهنگ عبادالله محمدی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به بارندگی های چند روز اخیر گفت: در حال حاضر بارش در تمامی محورهای استان ادامه دارد و سطح تمام محورها لغزنده است.

وی افزود: تا این لحظه گزارشی از بارش برف در ارتفاعات نداریم، اما توصیه میشود رانندگان تجهیزاتی مانند زنجیر چرخ را حتما همراه داشته باشند.

محمدی با اشاره به کاهش حجم ترافیک محورهای استان به دنبال ورود سامانه بارشی به جو استان گفت: در حال حاضر ترافیک در تمامی محورهای استان عادی و روان است.

فرماندار کرمانشاه: مردم به شایعات در مورد کمبود نان گوش ندهند

فرماندار کرمانشاه از مردم خواست به شایعات مطرح شده در زمینه کمبود نان در صورت وقوع احتمالی سیل گوش ندهند.

فضل الله رنجبر در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با بیان اینکه شورای مدیریت بحران شهرستان کرمانشاه با تمام توان مشغول خدمت رسانی به مردم است، گفت: در پی ورود سامانه بارشی قوی به جو کرمانشاه، اقدامات لازم برای مقابله با خطرات سیل احتمالی نظیر لایروبی انجام گرفته است، ضمن این که هشدارهای لازم نیز به مردمی که ممکن است در معرض خطر باشند داده شده است.

رنجبر اضافه کرد: تمامی ادارات حوزه شهرستان کرمانشاه برای خدمت رسانی به مردم پای کار بوده و در آماده باش هستند و تلاش خواهیم کرد تا حد توان مردم با مشکلی مواجه نشوند.

فرماندار کرمانشاه با اشاره به تدارک محل‌هایی برای اسکان احتمالی سیل زدگان در حوزه شهرستان کرمانشاه، افزود: برای اسکان دو هزار خانوار در بیش از ۷۰ مدرسه و ۲۵ سالن ورزشی برنامه ریزی شده است.

فرماندار کرمانشاه اشاره ای هم به شایعات موجود در زمینه کمبود نان داشت و افزود: هیچ مشکلی برای تامین نان مردم نداریم و تمامی واحدهای خبازی طبق روال معمول مشغول پخت نان هستند.

ادامه دارد

منبع