به گزارش خبرنگار خبرآنلاین از ساری ،محمد ابراهیمی با بیان اینکه ۵۰ درصد گروه هدف تحت پوشش بیمه روستاییان و عشایر استان قرار دارند، گفت: برای نخستین بار همه افراد گروه هدف ما شناسایی و نام ، نام خانوادگی، کدملی و کدپستی احصاء شده است و در اختیار فرمانداران قرار گرفت که نسبت به جذب آن ها اقدام کنند.

ابراهیمی با بیان اینکه در استان مازندران حدود ۹۴ هزار خانوار باید تحت پوشش قرارگرفته و یارانه به آن ها تخصیص پیدا کند، افزود: بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر دغدغه نظام اسلامی است تا برای آحاد جامعه امنیت خاطر ایجاد شود.

وی ادامه داد: براساس اصل ۲۹ قانون اساسی، خدماتی باید به این قشر ارائه شود تا در دوران بازنشستگی دغدغه خاطر نداشته باشند.

مدیرصندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان مازندران با بیان اینکه براساس بند ۸ آیین نامه بیمه روستاییان و عشایر دولت موظف است در زمان سیل و زلزله حق بیمه آن ها را یک سال رایگان کند، گفت: حدود ۲۵ هزار نفر در شهرستان سیمرغ، میاندرود و ساری تحت پوشش این بند قرار می گیرند که بیش از ۱۶ میلیارد ریال را باید پرداخت کنیم.

ابراهیمی به سیل اخیر اشاره کرد و افزود: صندوق بیمه اجتماعی در سیل اخیر به وظیفه ذاتی خود از دومین روز سیل عمل کرد.

وی با بیان اینکه دو هزارو ۶۰۰غذای گرم به خانواده ها توزیع شده است، ادامه داد: هزار سبد کالا ۱۰۰ هزار تومانی بالغ بر یک میلیارد و ۲۶۰ ریال در بین حادثه دیدگان استان توزیع شده است.

۴۶

مشاهده کامل مطلب