اعتراضات ونزوئلا

مخالفان و حامیان دولت ونزوئلا در بحبوحه بحران سیاسی و اقتصادی این کشور مجددا به خیابان‌ها آمدند.

به گزارش ایسنا، حامیان حزب سوسیالیست ونزوئلا در اقدامی که با عنوان "عملیات مردم در دفاع از آزادی" توصیف شده، شرکت کردند. این اقدام، تظاهرکنندگان را در کاراکاس و دیگر شهرهای مهم ونزوئلا در اعتراض به رویکرد آمریکا علیه دولت این کشور به خیابان‌ها کشانده است.

حامیان دولت ونزوئلا در چهار منطقه کاراکاس از جمله سن برناردینو به نشانه همبستگی با کارگران شرکت برق دولتی ونزوئلا تجمع کردند. این شرکت ماه جاری میلادی در پی خرابکاری‌ها دچار اختلال شد که خاموشی گسترده و قطعی برق در ونزوئلا را به همراه داشت.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، این معترضان همچنین این خرابکاری را که موجب تعطیلی چند روزه مدارس، شرکت‌ها، کارخانه‌ها و ادارات شد، محکوم کردند.

در همین حال، نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا در حساب توییتر خود نوشت: امروز مردم ونزوئلا در سراسر کشور بسیج شده‌اند تا به تروریسم امپریالیستی "نه" بگویند و از صلح در ونزوئلای عزیزمان دفاع کنند.

این معترضان در مقابل مقر وزارت امور مردمی ونزوئلا تجمع کرده و خواستار انجام تحقیقات درباره حمله به شبکه برق شدند.

در همین حال تظاهرکنندگان ضددولتی نیز در مرکز ایالت میراندا و دو منطقه کاراکاس تجمع کردند.

خوآن گوآیدو، رهبر مخالفان ونزوئلا و رئیس جمهوری خودخوانده این کشور در یکی از این تجمع‌ها از مردم کشورش خواست "کمیته‌های یاری و آزادی تشکیل دهند تا فضایی برای اعتراضات به وجود آورند".

دیوسدادو کابلو، رئیس مجلس موسسان ونزوئلا نیز اعلام کرده است که دولت این کشور با توزیع کمک‌های بشردوستانه از سوی صلیب سرخ موافقت کرده است.

انتهای پیام

منبع