کانال تلگرام
اپليکيشن اندرويد خبر30
تماس با ما

امروز پنج شنبه, ۳۰ خرداد , ۱۳۹۸

از زمانی که دولت ایالات متحده نام هواوی را در لیست سیاه قرار داد، اخبار بد یکی پس از دیگری بر سر این کمپانی می‌بارد. برخی از شرکت‌ها و نهادها در نتیجه‌ی تحریم اعمال شده از سوی آمریکا، به همکاری با هواوی پایان داده‌اند و حالا مایکروسافت نیز به جمع آن‌ها پیوسته است.

از شرکت‌هایی که همکاری خود با هواوی را به حالت تعلیق درآورده‌اند می‌توان به گوگل، اینتل، کوالکام، ARM و AMD اشاره کرد. این موضوع در مورد برخی سازمان‌ها نیز صادق است؛ از جمله وای-فای آلیانس، JEDEC (اتحادیه استانداردسازی حافظه‌های کامپیوتری)، SDA (اتحادیه SD) و PCIe که عضویت هواوی را لغو کرده‌اند. علاوه بر این‌ها، گوشی میت ۲۰ پرو هم از برنامه بتای اندروید Q کنار گذاشته شد. در تازه‌ترین مورد، مایکروسافت نیز از همکاری با هواوی پا پس کشید.

هواوی میت بوک ای

بنابر گزارش‌ها، مقر اصلی مایکروسافت در شهر «شنژن» ارائه خدمات به هواوی را متوقف کرده است و کمپانی ردموندی، سفارش‌های جدید سیستم‌های ویندوزی هواوی را دیگر نمی‌پذیرد. لپ تاپ های هواوی میت بوک با طراحی نوآورانه‌ی خود، جان دوباره‌ای به بازار PC داده‌اند؛ اما در حالی که سیستم عامل ویندوز ۱۰ بخش جدایی‌ناپذیر آن‌هاست، مایکروسافت تجهیز این دستگاه‌ها را متوقف کرده است.

همچنین بخوانید:

تحریم هواوی چه تاثیری بر کاربران، محصولات و برند هواوی خواهد داشت؟ (گجت تی وی)

اگر هواوی تا پیش از تحویل سفارش‌های فعلی خود نتواند مشکل را حل کند، به تجارت لپ تاپ این کمپانی ضربه سنگینی وارد خواهد شد. همچنین آن دسته از سرویس‌های هواوی که به ویندوز مربوط می‌شدند نیز، تحت تاثیر این موضوع قرار گرفته‌اند. البته مایکروسافت چین و هواوی از ارائه اطلاعات بیشتر در این زمینه خودداری کرده‌اند.

منبع :gizchina