به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رئیس جمهور فرانسه که در ژاپن به سرمی‌برد، از تلاش‌ها برای یافتن راه حل مسالمت آمیز در قبال تحولات منطقه خبر داد.

به نوشته وبگاه «رادیو بین‌‌المللی فرانسه» «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه که برای شرکت در نشست جی -۲۰ در اوزاکای ژاپن حضور دارد، گفت : «هنگام گفتوگو با همتای آمریکایی خود در نشست جی -۲۰ از او می‌خواهد به هدف تضمین امنیت عمومی منطقه‌ای راه حل سازنده‌ای بیابد.»

رئیس جمهور فرانسه جمعه گذشته نیز گفت که باید تنش‌ها با ایران کاهش یابد. وی که پس از نشست سران اتحادیه اروپا در «بروکسل» صحبت می‌کرد، اظهار داشت: «باید تنش‌ها با ایران کاهش یافته و تماس‌هایی برای تحقق این هدف در حال انجام است.» (جزئیات بیشتر)

این در حالی است که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در ادامه ضدیت با مردم و نظام ایران، دوشنبه شب به وقت تهران تحریم‌های جدیدی اعمال کرد. (جزئیات بیشتر)

به نوشته این منبع خبری، منتقدان دونالد ترامپ بر این باورند که وی بارها تصمیم‌های خود درباره نحوه برخورد با ایران را تغییر داده است.

شورای امنیت سازمان ملل متحد نیز قصد دارد دوشنبه به درخواست آمریکا و در زمینه تنش‌های این کشور با ایران، نشستی غیرعلنی برگزار کند.

انتهای پیام/

جهت مشاهده کامل مطلب در سایت منبع کلیک کنید