به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه سعودی در جریان سخنان خود در نشست سران اتحادیه عرب در جولان بار دیگر به یاوه گویی علیه ایران روی آورد.
بر اساس این گزارش، وی در سخنانی مضحک و تعجب برانگیز و ضمن نادیده گرفتن حمایت‌های خاندان سعودی از تروریسم در منطقه و جهان مدعی شد: ایران به حمایت از تروریسم در جهان ادامه می‌دهد!
وی بدون اشاره به حمایت‌ها: کشورش از رژیم صهیونیستی ادعا کرد: عربستان با هر گونه اقدامی که حاکمیت سوریه بر جولان را خدشه دار می‌کند، مخالف است.
ملک سلمان همچنین بدون هیچگونه اشاره به تلاش‌های سعودی برای به فراموشی سپردن مسأله فلسطین مدعی شد: مسأله فلسطین همواره در رأس اولویت‌های ریاض بوده است!
وی همچنین در سخنانی عجیب و غریب مدعی شد که عربستان سعودی به امدادرسانی به مردم یمن ادامه می‌دهد! این ادعای مضحک درحالی است که ۴ سال است که یمنی‌ها توسط سعودی و متحدانش به خاک و خون کشیده می‌شوند.
دبیرکل اتحادیه عرب نیز مدعی شد: امنیت ملی عربی طی سال‌های گذشته در معرض خطرناک‌ترین چالش‌ها قرار گرفته و ترویسم و شبه‌نظامیان، نظام‌های کشورهای عربی را تهدید می‌کنند. ما به مفهومی جامع برای مشخص کردن اولویت‌های امنیت ملی عربی نیاز داریم زیرا این امنیت قابل تجزیه نیست؛ مداخلات ایران و ترکیه باعث تشدید بحران‌های عربی شده و باید در مقابل مداخلات منطقه‌ای بایستیم.
مهر

منبع