5ca0988962164_2019-03-31_15-08

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری اصفهان گفت: با توجه به اعلام سازمان هواشناسی کشور مبنی بر بارش باران در اصفهان مسافران تحت هیچ شرایطی در حاشیه زاینده‌رود اسکان نداشته باشند.

محسن گلابی با اشاره به کمتر شدن آمار حوادث و حریق در سال ۹۸ نسبت به مدت‌زمان مشابه سال قبل ابراز داشت: به‌طور متوسط از ابتدای سال ۹۸ تاکنون ۲۵۰ مورد حریق گزارش‌شده، تعداد چادرهای مسافران اما دوم تا چهارم فروردین امسال ۵۳ درصد افزایش داشته است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری اصفهان تصریح کرد: در ماه‌های پایانی سال ۹۷ سازمان آتش‌نشانی اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزشی و ساخت پویانمایی و مستند توسط واحد پیشگیری در مهمانسراها، مدارس و محل‌های اسکان نمود.

وی افزود: واحد آموزش سازمان آتش‌نشانی به مدارس اعزام و ضمن چک کردن لوله‌های بخاری و اتصالات گاز مراحل اطفاء حریق را به مستخدمین مدارس آموزش داد که همین امر باعث کاهش حوادث در تعطیلات ابتدای سال شد.

گلابی تشریح کرد: در نوروز ۹۸ اکیپ‌های آتش‌نشانی شامل ۱۵۰ نفر در محل اسکان مسافرین باغ فدک و محل‌هایی که مسافرین اقدام به برپایی چادر می‌کردند برای جلوگیری از مسمومیت یا آتش‌سوزی توسط پیک‌نیک‌های روشن در چادرها به‌صورت ۲۴ ساعت نظارت و مسائل ایمنی را کنترل می‌کنند، با توجه به آموزش‌های انجام‌شده در ایام نوروز امسال ۹۵۸ عدد پیک‌نیک یا اجاق‌گاز از چادرها خارج‌شده که نسبت به سال گذشته در این زمان ۴۸ درصد کاهش داشته است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری اصفهان اظهار کرد: در روزهای گذشته با توجه به بارش‌های اخیر استان ۸ اکیپ مستقری غواصی به همراه ۳۴ غواص را در حاشیه رودخانه داشتیم که به محض افزایش سطح آب و تهدید و نگرانی از آبگرفتگی، به سرعت حاشیه رودخانه تخلیه شد.

گلابی در پایان گفت: با توجه به اعلام سازمان هواشناسی کل کشور مبنی بر بارش شدید باران در استان اصفهان نیروهای سازمان آتش‌نشانی به‌صورت شبانه‌روزی در اطراف رودخانه اقدام به گشت زنی نموده و به همشهریان و مسافران هم توصیه می‌کنیم تحت هیچ شرایطی تا پایان بارندگی‌ها در حاشیه رودخانه زاینده‌رود اسکان نداشته باشند.

منبع