فرماندار گناوه روز یکشنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران این شهرستان اظهار کرد: با توجه به هشدارهای هواشناسی و به منظور پیشگیری از وقوع حوادث و خسارت احتمالی مسافران و گردشگران نوروزی ساحل را تخلیه و در مکان های امن مستقر شوند.

به گزارش ایسنا، سیدعلی پاک نژاد افزود: دستگاه های مرتبط همچون نیروی انتظامی، دریابانی، بسیج و سپاه در شهرهای گناوه و بندرریگ و روستاهای ساحلی این شهرستان ها به منظور پیشگیری از وقوع هر نوع حادثه ای گردشگران مستقر در نقاط ساحلی را به اماکن امن منتقل کنند.

وی تاکید کرد: از ظرفیت روستاها به ویژه روستاهای ساحل نشین شهرستان در اسکان اضطراری میهمانان نوروزی استفاده شود.

فرماندار گناوه خاطرنشان کرد: با توجه به پیش بینی بارش‌ باران در استان‌های همجوار، احتمال طغیان رودخانه های این شهرستان وجود دارد که اداره منابع آب، باید حوضه های آبریز را رصد نموده و در صورت رویت به مدیریت بحران اطلاع دهند تا اقدامات لازم انجام شود.

پاک نژاد با اشاره به اینکه باید برای مقابله با بحران احتمالی برنامه ریزی کرد، افزود: با توجه به موج جدید سامانه ی بارشی تمامی ادارات و اعضای مدیریت بحران شهرستان گناوه در آماده باش کامل باشند. مرخصی روسای دستگاه های اجرایی در روزهای یکشنبه و دوشنبه لغو می شود.

فرماندار گناوه عنوان کرد: تمامی ماشین آلات ادارات شهرستان در یک نقطه متمرکز مستقر شوند تا در صورت وقوع هرگونه حادثه ای امکان دسترسی به آنها وجود داشته باشد.

رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران گناوه گفت: از روز یکشنبه تا چهارشنبه به علت مواج شدن دریا، تردد قایق ها و شناورهای تفریحی و صیادی و تجاری به دریا ممنوع است.

وی ضمن تقدیر از دستگاه های اجرایی، اعضای مدیریت بحران، مردم میهمان نواز و هیات های مذهبی و امام جمعه گناوه برای همکاری با اسکان اضطراری میهمانان نوروزی، گفت: حدود هشت هزار چادر در زمان بارندگی های هفته گذشته توسط میهمانان نوروزی در مکان های امن برپا شد.

مدیرکل فرودگاه های بوشهر نیز از آمادگی کامل بخش های مختلف این فرودگاه برای خدمت رسانی در صورت وقوع سیل خبر داد.

به گزارش ایسنا، کمال دهقان منشادی اظهار کرد: با وجود آغاز فعالیت سامانه بارشی در این استان و هشدار هواشناسی مبنی بر وقوع احتمالی سیل تمامی پروازهای این فرودگاه برقرار است.

وی تاکید کرد: با توجه به هشدارهای هواشناسی مبنی بر وقوع احتمالی سیل در استان بوشهر و استان های همجوار تمهیدات لازم برای مقابله با شرایط جوی نامناسب در نظر گرفته شده است.

دهقان منشادی ادامه داد: با توجه به شروع بارش نزولات آسمانی از شب گذشته در بوشهر، کمیته عملیات اضطراری فرودگاه تشکیل و همه نیروها برای مقابله با بحران احتمالی و پشتیبانی از مناطق آسیب دیده بسیج شده اند.

وی خاطرنشان کرد: بازدید مستمر از سطوح پروازی، تاسیسات برق، چراغ های باند و ترمینال ها انجام شده و همه زیرساخت ها و تاسیسات فرودگاهی و عملیاتی فرودگاه بوشهر، سالم و آماده ارائه خدمت رسانی است.

انتهای پیام

منبع