5ca1044749118_2019-03-31_22-47

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توقع بود رئیس جمهور به لرستان می‌آمد، گفت: جان مردم دورود در خطر است.

مجید کیانپور شامگاه یکشنبه در جلسه شورای مدیریت بحران لرستان اظهار داشت: حداقل توقع این بود رئیس جمهور به لرستان می‌آمد، لرستان از پنجم فروردین درگیر سیل است.

وی بیان کرد: امشب مردم دورود جانشان در خطر است، برای فردا حداقل یک سوم شهر دورود زیر آب می‌رود.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: انتظار داشتیم آقای رئیس جمهور حضور می‌یافت، مردم لرستان یار روزهای سخت نظام هستند، توقع داشتیم رئیس جمهور به جای عبور از آسمان لرستان به لرستان سفر می‌کرد.

کیان پور بیان کرد: اگر نگاه ملی روی مدیریت منابع آب کشور داشتیم و سدهایی که باید ساخته می‌شد لازم نبود در خوزستان حالت فوق العاده اعلام کنیم.

وی ادامه داد: از شما خواهش داریم به سد بختیاری، معشوره، ماربره و چندین سد دیگر که نیاز ضروری لرستان نگاه ویژه ای شود.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: الان در دورود هنوز نتوانسته‌ایم واحدهای مسکونی را تخلیه کنیم، چند روستا واقعاً مشکل داریم، نیاز به ابزار و امکانات داریم، سپاه کمک کرده است، اما واقعاً کم است و نیاز به کمک بیشتر داریم.

کیان پور بیان کرد: از بستر رودخانه تیره دورود چندین لوله بنزین خوراک می‌شود که باید برای آنها برنامه ریزی شود.

وی افزود: روی آبخیزداری و بندهای خاکی می‌توانیم کارهای بهتری را با بودجه محدود انجام دهیم، وزارت نیرو تخصیص آب لرستان را نداده است، اگر داده بود امروز با این شرایط مواجه نبودیم.

منبع