5ca06c37342a0_5ca06c37342a1

استقلال در شرایطی موفق به کسب امتیاز از بازی با پرسپولیس نشد که می توانست به حداقل امتیاز بازی دست یابد.

پرسپولیس از آنجایی که در خط دفاعی متمرکز بازی می کرد در عمق فرصت زیادی به تیم حریف نداد و بیشتر موقعیت هایی که نصیب استقلال شد روی ضربات ایستگاهی بود که متاسفانه برنامه سرنوشت سازی برای استفاده از این ضربات نداشت. البته امید نورافکن و مهدی قا ئدی در بازی های امید نشان دادند در ضربات ایستگاهی ایده های خوبی برای باز کردن دروازه حریف دارند اما هیچ یک از این دو در دربی فرصت حضور در دربی را پیدا نکردند. حتی به عنوان بازیکن جانشین! مهدی قا ئدی در سه بازی امید که فیکس بازی کرد زننده بیشتر ضربات ایستگاهی دور تیم امید و هم چنین ضربات کرنر بودو در بازی با یمن دو ارسال او تبدیل به گل شد و امید نورافکن هم یک گل تماشایی زد.

البته در موقعیت هایی که استقلال از دست داد خط دفاعی پرسپولیس در ایجاد دیواره دفاعی و علیرضا بیرانوند هم در ساختن دیوار دفاعی عملکرد خوبی داشتند. به هر صورت استقلال برای بهره بردن ازاین موقعیت ها باید برنامه ریزی بهتری داشته باشد به خصوص که در فوتبال روز دنیا گل های زیادی با استفاده از ضربات ایستگاهی به ثمر می رسد و تیمی که برای استفاده از این ضربات ایده های نو نداشته باشد موقعیت های خوبی را برای رسیدن به گل از دست می دهد. نمونه اش استقلال در بازی دیروز.

فوتبال برای استقلال ادامه دارد و این تیم شانس قهرمانی در لیگ برتر را از دست نداده است. اما امروز برای استقلال مهم تر از توجیه باخت و حتی عذرخواهی فکر کردن به ایرادات و تلاش برای برطرف کردن آنهاست که یکی از آنها عدم استفاده از ضربات ایستگاهی بوده است.

منبع