نان

دادیار ویژه دادسرای عمومی و انقلاب استان کرمانشاه گفت: با افراد سودجویی که باشایعه کمبود ارزاق عمومی باعث تشویش اذهان مردم می شوند، به شدت برخورد می کنیم.

رضا حق نظری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با اشاره به ورود سامانه جدید بارشی به جو استان از فردا(یکشنبه) و پیش بینی وقوع سیل در بخش هایی از شهر کرمانشاه، اظهار کرد: متاسفانه برخی افراد سودجو از هم اکنون در فضای مجازی اقدام به انتشار شایعاتی مبنی بر کمبود ارزاق عمومی در سطح شهر می کنند که به هیچ عنوان صحت ندارد.

وی افزود: قطعا با چنین افراد شایعه سازی که باعث نگرانی مردم می شوند، قاطعانه و به شدت برخورد خواهیم کرد.

دادیار ویژه دادسرای کرمانشاه تاکید کرد: در نظارت ها و بازدیدهایی که طی ۲۴ ساعت گذشته از مراکز عرضه ارزق عمومی و کالاهای اساسی مردم داشتیم، خوشبختانه هیچگونه کمبودی مشاهده نشد.

وی همچنین بابیان اینکه ۱۵۰ نانوایی در سطح شهر کرمانشاه تا ساعات پایانی امشب فعال خواهند بود تا مردم نان ذخیره خریداری کنند، گفت: درصورتی که وقوع سیل داشته باشیم نیز تدابیری اندیشیده شده تا اکثر نانوایی هایی کرمانشاه فعالیت داشته باشند.

حق نظری عنوان کرد: به اداره غله استان اعلام کردیم تا آرد مورد نیاز را در اختیار نانوایی‌ها قرار دهد و به نانوایی ها هم تاکید داشته‌ایم که به اندازه کافی آب ذخیره کنند، اگر هم قطعی برق داشته باشیم پیش بینی شده تا موتور برق در اختیار نانوایی ها قرار دهیم.

وی با بیان اینکه با تلاش مسئولین استانی تدابیر لازم برای مقابله با سیل در استان اندیشیده شده، گفت: مردم نیز درکنار رعایت نکات ایمنی، بابت تامین ارزاق خود نگرانی نداشته باشند.

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به انتشار شایعات فراوان در فضای مجازی از مردم خواست اخبار مربوط به سامانه بارشی جدید را تنها از طریق رسانه های رسمی دنبال کنند.

پریسا محمدی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با اشاره به بازار داغ شایعات در فضای مجازی به دنبال ورود سامانه بارشی جدید به جو استان، گفت: متاسفانه شاهد هستیم در چند روز اخیر به دنبال خبر ورود سامانه بارشی، حجم زیادی از اخبار کذب و شایعات در فضای مجازی دست به دست می شود.

وی تصریح کرد: متاسفانه برخی افراد سودجو برای افزایش اعضای کانال ها و گروها و مخاطبان سایت خود اقدام به انتشار اخبار کذب می کنند. این شایعات و اخبار کذب موجب ایجاد رعب و وحشت بسیار میان مردم شده و جو آرام جامعه را دچار تشویش کرده است.

انتهای پیام

منبع