به گزارشخبرورزشی، به نقل از نشریه آس اسپانیا، باشگاه‌های لالیگا در پنجره نقل‌وانتقالات تابستان امسال که هنوز بیش از دو هفته دیگر به پایان آن باقی مانده است، رکورد خرید بازیکن را شکستند. مجموع ارقامی که ۲۰ باشگاه حاضر در لیگ دسته اول فوتبال برای خرید بازیکن پرداخته‌اند به یک میلیارد و ۲۶۶ میلیون یورو می‌رسد و این در حالی است که آنها از فروش بازیکن ۹۷۵ میلیون یورو درآمد داشته‌اند و به این ترتیب تراز مالی تیم‌های لالیگا به منفی ۲۹۱ میلیون رسیده است.

پیش از این رکورد بالاترین رقم برای خرید بازیکن در لالیگا ۸۸۷٫۹ میلیون یورو بود که فصل گذشته به ثبت رسید. در این میان رئال مادرید با اختصاص بودجه‌ای ۳۰۵ میلیون یورویی، در صدر رده‌بندی تیم‌هایی که بیشترین هزینه را برای خرید بازیکن انجام داده‌اند، قرار گرفته است. پس از کهکشانی‌ها، بارسلونا با ۲۵۵ میلیون یورو و اتلتیکومادرید با ۲۴۳٫۵ میلیون یورو در رده‌های بعدی قرار دارند. البته این رده‌بندی ممکن است با انتقال نیمار از پاری‌سن‌ژرمن به بارسلونا یا رفتن رودریگو از رئال مادرید به اتلتیکومادرید دستخوش تغییر شود.

در رده‌بندی تیم‌های دارای گران‌ترین خرید‌های تابستانی لالیگا، اتلتیکومادرید بابت پرداخت ۱۲۶ میلیون یورو برای خرید ژوائو فلیکس از بنفیکا، بارسلونا بابت پرداخت ۱۲۰ میلیون یورو برای خرید آنتوان گریزمان از اتلتیکومادرید و رئال مادرید بابت پرداخت ۱۰۰ میلیون یورو برای خرید ادن ازار از چلسی رتبه‌های اول تا سوم را در اختیار دارند.