5ca0772b93bc0_5ca0772b93bc1

مهدی رحمتی و شجاع خلیل زاده نقش ویژه ای در اتفاقات مهم بازی داشتند؛ پنالتی، درگیری، کارت زرد و… .

روز گذشته سرخپوشان پایتخت در یک دیدار پرماجرا از سد استقلال گذشتند. این بازی با حملات بازیکنان استقلال آغاز شد اما در ادامه پرسپولیس گل زد و شاید مهم ترین اتفاق بازی نیز در دقیقه ۴۵ رخ داد؛ جایی که فرشید اسماعیلی پنالتی را چیپ زد تا آبی‌پوشان تهران فرصت بازگشت را از دست بدهند.

در این دیدار جنجالی، رد پای شجاع خلیل زاده و سیدمهدی رحمتی در بیشتر اتفاقات دیده می‌شد. در نیمه نخست وقتی مهدی ترابی بطری را به سمت نیمکت استقلال زد و نیمکت نشین های آبی پوش به سمت او یورش بردند، شجاع خلیل زاده نیز وارد داستان شد. چند دقیقه بعد وقتی استقلالی ها یک پنالتی به دست آوردند، این بار خلیل زاده و رحمتی در دو نقش متفاوت هنرنمایی کردند!

مدافع شماره ۳ پرسپولیس همراه با بیرانوند و سیدجلال به سمت تیم داوری رفتند تا اعتراض خود را نشان دهند. رحمتی نیز در کنار بازیکنان استقلال حضور داشت و به نظر می‌رسد درباره زدن ضربه پنالتی به دو بازیکن خارجی این تیم توصیه‌هایی انجام می‌داد.

حالا بی‌تردید اگر قرار باشد چهره های ویژه دربی روز گذشته را انتخاب کنیم، به نام خلیل زاده و رحمتی نیز خواهیم رسید. بازیکنانی که نقش پررنگی در این مسابقه داشتند و البته فارغ از حواشی، از بُعد فنی نیز اثرگذار ظاهر شدند. خلیل زاده چند ضربه سر خوب در دفاع زد و منشا را نیز کنترل کرد. رحمتی هم می‌توانست روی گل پرسپولیس بهتر عمل کند اما در مجموع روی بقیه توپ ها مطمئن ظاهر شد.

منبع