رانش زمین در طالقان

فرماندار شیروان گفت: رانش به هیچ یک از روستاهای سرانی خسارت وارد نکرده است.

مرآتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به وقوع بارندگی های شدید طی دو هفته اخیر در این شهرستان و وقوع سیلاب در برخی از مناطق افزود: شاهد رانش زمین در بخش هایی از روستای سرانی در این شهرستان بوده‌ایم.

وی در پاسخ به این سوال که چه تعداد از خانوارهای ساکن در این روستا به علت خطر بیشتر رانش در چادر مستقر شده اند، ادامه داد: تاکنون هیچ یک از خانوارها در چادر ساکن نشده اند.

مرآتی اظهار کرد: روز گذشته یک تیم تخصصی زمین شناسی از دانشگاه تهران در این منطقه حاضر بودند و بررسی های لازم را به عمل آوردند. روستای نامانلو یکی دیگر از روستاهایی است که از گذشته شرایط رانش زمین را داشته است.

این مقام مسئول در ادامه در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه وضعیت راه های مسدود شده این شهرستان بارگشایی شده است؟ توضیح داد: راه هایی که به علت جاری شدن سیلاب مسدود و دسترسی روستاهایی که قطع شده بود، ارتباط برقرار شد، اما از آنجاییکه با احتمال بارندگی احتمال جاری شدن سیلاب وجود دارد، هنوز اکیپ های راهداری در آن مناطق مستقر هستند.

وی در رابطه با روز طبعیت و ۱۳ فرودین نیز اظهار کرد: از آنجایی‌که در این شهرستان طی آن روز وزش باد شدید پیش بینی شده است، برای جلوگیری از بروز هر گونه مشکلی اقداماتی همچون حذف درختان با تنه های اضافی و … در پارک ها انجام شده است.

فرماندار شیروان توصیه کرد: به دهیاران نیز توصیه های لازم برای ورود گردشگران در حوالی روستاهای آن ها انجام شده است و به مردم توصیه می شود به علت وضعیت آب و هوایی ۱۳ به در امسال را در سال اینده به در کنند.

معاون عمرانی فرماندار بجنورد با اشاره به بارندگی‌های شدید طی ۱۰ روز اخیر در شهرستان بجنورد گفت: بارندگی‌ها موجب شد تا برخی از روستاهای شهرستان بجنورد در معرض خطر رانش زمین قرار گیرند.

خودنیا در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با اشاره به اینکه روستای گلی یکی از این روستاهاست، افزود: در حال حاضر ۱۶۰ خانوار در این روستا در معرض خطر رانش زمین قرار گرفته اند.

وی ادامه داد: با توجه به اولویت بندی های انجام شده هم اکنون ۲۰ خانوار در چادرها اسکان داده شده‌اند.

خودنیا اظهار کرد: در حال حاضر یک تیم مطالعاتی از دانشگاه تهران در منطقه حاضر شده تا مطالعات ارزیابی های لازم را انجام دهند و در صورت نیاز مابقی خانوارها نیز به چادرها منتقل شوند.

وی با بیان اینکه روستای نرگس لو در این شهرستان یکی دیگر از مناطقی بوده که در معرض رانش زمین قرار دارد، گفت: چادر و تجهیزات لازم در اختیار دهیاری قرار داده شده تا در صورت رانش خانوارها به این چادرها منتقل شوند.

انتهای پیام

منبع