اخبار اقتصادی –

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، عزت اله آمره‌ای مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان مرکزی اظهار داشت: در سال آبی جاری تاکنون ۳۶۰ میلی‌متر بارش به ثبت رسیده است که این میزان بارش باعث جاری شدن و سیلابی شدن رودخانه‌ها و افزایش ذخیره سدهای استان شده به نحوی که سد کمال صالح در شازند با ذخیره ۹۵ میلیون متر مکعب آب سرریز شده و ۸۵ متر مکعب آب در هر ثانیه از این سد سرریز می‌شود.

وی افزود: رودخانه قره‌چای هم با عبور ۴۵ متر مکعب آب بر ثانیه به صورت سیلابی در آمده است که پس از عبور از استان‌های همدان و مرکزی به سد ساوه می‌رسد. تا کنون ۶۵ میلیون متر مکعب آب پشت سد ساوه ذخیره شده است؛ این سد گنجایش ۲۹۰ میلیون مترمکعب آب را دارد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان مرکزی با بیان اینکه رودخانه قم‌رود که از شهرستان‌های خمین، محلات و دلیجان عبور می‌کند با دبی ۲۰ متر مکعب بر ثانیه به سد دلیجان می‌ریزد، گفت: تاکنون ۵۰ میلیون متر مکعب آب در سد دلیجان ذخیره شده است و گنجایش مخزن این سد ۱۸۰ میلیون متر مکعب است .

آمره‌ای همچنین افزود: تالاب میقان اراک نیز با جاری شدن رودخانه‌های فصلی پرآب شده و تاکنون ۲۵ میلیون مترمکعب آب را در خود ذخیره کرده است که این موضوع تأثیر بسزایی در کنترل ریزگردها با منشأ کویر میقان خواهد داشت.

خسارت ۱۲ میلیارد ریالی سیلاب به تاسیسات آبرسانی روستاهای سمیرم

انتهای پیام/

برای مشاهده کامل مطلب کلیک کنید