5ca050c838c61_5ca050c838c62

میلان روی اشتباه عجیب دوناروما در زمین سمپدوریا متحمل شکستی تلخ شد و فرصت بازگشت به رتبه سوم را از دست داد.

میلان پس از شکست در دربی و از دست دادن رتبه سوم، امروز به زمین سمپدوریا، تیم نهم جدول سری آ ایتالیا آمده بود. روسونری به پیروزی در این بازی نیاز مبرم داشتند ولی سمپدوریا در خانه هرگز حریف آسانی نبوده است.

میلانی ها در همان دقیقه اول بازی دروازه خود را باز شده دیدند. رومانیولی به دوناروما پاس داد؛ اما گلر میلان که قصد داشت دوباره توپ را به رومانیولی برگرداند، اشتباه بزرگی مرتکب شد و پاس او به دفرل، مهاجم سمپدوریا رسید تا این بازیکن به راحتی دروازه را باز کند.

میلان برای جبران جلو کشید ولی دقیقه ۱۷ کوالیارلا می توانست میزبان را برای بار دوم به گل برساند اما دوناروما توپ را راهی کرنر کرد.

میلان در ادامه نیمه اول دو بار روی شوت های سوسو و موساکیو موقعیت گلزنی ایجاد کرد اما در هر دو بار واکنش خوب گلر سمپدریا مانع شد. نیمه اول با برتری نسبی سمپدریا در کیفیت بازی و نیز نتیجه به اتمام رسید.

میلان نیمه دوم را هجومی شروع کرد و دقیقه ۵۵ روی شوت سوسو تا آستانه گلزنی پیش رفت اما ضربه او پس از برخورد به مدافع و با فاصله اندکی راهی کرنر شد. میلان دقیقه ۶۲ به گل هم رسید. ضربه سر باکایوکو وارد دروازه شد اما داور خطای او روی دروازه بان را اعلام کرد و در نتیجه گل پدیرفته نشد.

دقیقه ۷۲ شوت سهمگین کوالیارلا به تیر افقی دروازه برخورد کرد تا میلان با خوش شانسی گل دوم را دریافت نکند.

دو دقیقه بعد کوترونه با گلر سمپدوریا تک به تک شد اما این موقعیت را با بی دقتی از دست داد. سمپدوریا که روی ضدحملات خطرناک نشان می داد، دقیقه ۸۰ می توانست کار میلان را یکسره کند اما دفرل در موقعیت تک به تک با دوناروما ناکام ماند و گلر میلان توپ را در اختیار گرفت.

دقایق پایانی شاهد صحنه مشکوکی درون محوطه جریمه سمپدوریا بودیم. پیونتک پس از برخورد به مدافع سمپدوریا سرنگون شد ولی داور اعتقادی به پنالتی نداشت. او پس از دخالت وی ای آر و بررسی صحنه هم متقاعد نشد که برای میلان پنالتی بگیرد.

در نهایت سمپدوریا با همان یک گل بر میلان غلبه کرد و با ۴۶ امتیاز موقتا به رده ششم صعود کرد و میلان نیز ۵۱ امتیازی باقی ماند.

منبع