گروه فرهنگی روایت فتح در گلستان

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: بارش های سیل آسای اخیر تأسیسات آب ۲۹۶ روستای کهگیلویه و بویراحمد را تخریب کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی آب و فاضلاب روستایی استان فیض اله پاسره افزود: در حوادث اخیر ناشی از سیل

در پی بارندگی‌های سیل آسای اخیر استان که با رانش زمین، طغیان رودخانه‌ها و قطع جاده های ارتباطی همراه بود به تاسیسات ۲۹۶ روستای استان خسارت وارد و باعث قطعی آب در این روستاها شد.

وی اظهارکرد: این شرکت تعداد ۲۰ اکیپ (۹۸نفر) تعمیر و نگهداری در سطح استان با امکانات لازم را بسیج نمود؛ این اکیپ ها فعالیتهای زیادی به منظور برقراری و وصل مجدد آب شرب مردم در سطح استان انجام دادند.

پاسره ادامه داد: رفع ۵۵۹ مورد شکستگی خطوط انتقال و شبکه های توزیع آب، خرید و نصب ۶ دستگاه الکتروپمپ، ۲۷ مورد رفع عیب و نواقصات تابلو های برق سیستم پمپاژها خرید و اجرای ۲کیلومتر لوله انتقال آب گوشه ای از این اقدامات بود.

وی از اجرای مستمر آبرسانی سیار برای ادامه روند توزیع آب شرب سالم و بهداشتی به روستاها خبرداد و تصریح کرد: برای حصول اطمینان از آبرسانی به موقع در روستاها، توزیع آب روزانه با مدل آبرسانی سیار با ۱۶ دستگاه کامیون مخصوص حمل آب شرب انجام میشود.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: در حال حاضر آب ۲۸۸ روستا از روستاهای دچار بحران، وصل و در مدار بهره برداری قرار گرفته است.

انتهای پیام

منبع