سیلاب

فرماندار کوهرنگ با اشاره به بارندگی شدید در شهرستان کوهرنگ از جابجایی ۱۶ روستای در معرض خطر در این شهرستان خبر داد.

مرتضی زمانپور در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با اعلام این خبر، اظهار کرد: سه روستا به طور کامل و مابقی نیز قسمتی از روستا جابجا شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر باد، بوران، طوفان و تگرگ در شهرستان کوهرنگ حاکم است، افزود: راه ارتباطی ۵۳ روستا در این شهرستان قطع شده است.

زمانپور از قطع شدن خطوط تلفن روستای خویه در این شهرستان نیز خبر داد.

وی با اشاره به رانش زمین در روستای محمودآباد این شهرستان، تصریح کرد: در این رابطه ۲۰ خانوار جابه‌جا شدند.

فرماندار کوهرنگ به تشکیل جلسه مدیریت بحران در این شهرستان اشاره و خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی و تقسیم کار به طور کامل صورت گرفته و ۳ دستگاه راهداری نیز به شهرستان کوهرنگ اضافه شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری از امدادرسانی به ۴۵۰۱ حادثه دیده در استان از ابتدای نوروز تاکنون خبر داد.

سید احمد مرتضوی‌فرد در گفت و گو با خبرنگار ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – با اعلام این خبر، اظهار کرد: از ابتدای نوروز تا کنون، ۵۰ حادثه به وقوع پیوسته و به ۴۵۰۱ نفر حادثه دیده امدادرسانی شده است.

وی افزود: در این مدت زمان به ۴۶۱ نفر اسکان اضطراری داده شد. ۷۴ تیم عملیاتی در قالب ۴۵۳ نفر امدادگر و نجات‌گر در عملیات مختلف در این بازه زمانی حضئر داشتند.

وی در ادامه گفت: با آغاز بارش‌ها در استان از تاریخ ۵ فروردین‌ماه، به ۱۰۸۵ خانوار حادثه دیده شامل ۴۲۸۸ نفر امدادرسانی شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: اقلام توزیع شده میان حادثه‌دیدگان ۵۱ دستگاه چادر، ۷۰۱ تخته پتو، ۱۳۷ تخته موکت، ۱۰۶۱ کیلو نایلون و اقلامی از قبیل نان، خرما، برنج، چای، روغن، کشمش و آب‌معدنی بوده است.
انتهای پیام

منبع