توضیحات کی‌روش درباره خط زدن خامس رودریگسبه گزارش خبرورزشی، کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی کلمبیا اسامی ۲۴ بازیکن مدنظر خود جهت حضور در اردوی تیم ملی کلمبیا برای بازی‌های دوستانه ماه اکتبر را اعلام کرد و غیبت خامس رودریگس در این فهرست، عجیب‌ترین نکته آن بود.

خامس که بعد از ۲ سال حضور قرضی در بایرن مونیخ به تازگی به رئال مادرید بازگشته بعد از چند حضور ثابت، در هفته‌های اخیر حضور محدودی در مسابقات رئال داشته است. او در ۳ هفته اخیر لالیگا تنها ۲۸ دقیقه به میدان رفته و البته توانست در آخرین دیدار رئال در مقابل گرانادا، نخستین گل خود را بعد از ۲ سال برای رئال به ثمر برساند.

برخی شایعات حکایت از این داشت که خامس خود از کی‌روش درخواست کرده که در اردوی ماه اکتبر کلمبیا حضور نداشته باشد، اما کی‌روش در کنفرانس مطبوعاتی خود با رد این ادعا، اعلام کرد که هدف او از این عدم دعوت، استراحت بیشتر آقای گل جام جهانی ۲۰۱۴ بوده است.

سرمربی تیم ملی کلمبیا در این‌باره گفت: برخی گفته اند که خامس خودش نمی‌خواسته دعوت شود. اما این حقیقت ندارد. تاکنون بازیکنی نداشته ام که از من چنین درخواستی کرده باشد. این تصمیم یک تصمیم طبیعی بوده است. بازیکنانی این جا هستند که با اهداف ما مطابقت داشته باشند. نمی‌توانیم بابت این که بازیکنی این جا نیست، ناراحت شویم. نمی‌توانیم تنها برخی بازیکنان خاص را برای همیشه به تیم دعوت کنیم. باید نگاهی به آینده وجود داشته باشد. امیدوارم زمانی که برای سه امتیاز‌ها به میدان می‌رویم، آماده‌ترین بازیکنان را در اختیار داشته باشم.

عدم دعوت از خامس به تیم ملی کلمبیا در شرایطی رقم خورده که کلمبیا در ماه اکتبر تنها دو دیدار دوستانه در برابر شیلی (۱۲ اکتبر، آلیکانته اسپانیا) و الجزایر (۱۵ اکتبر، لیل فرانسه) برگزار خواهد کرد. کلمبیا تا مارچ ۲۰۲۰ و آغاز رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ دیداری رسمی نخواهد داشت و پیش بینی می‌شود رودریگز در آن هنگام به فهرست کی‌روش بازگشته باشد.