اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور فاتب؛ برابر اعلام بازرسی پلیس راهورفاتب و همچنین مستندات ارسالی از سوی مرکز کنترل و فرماندهی پلیس راهور تهران بزرگ، در مورخ ۲۴ اردیبهشت ۹۸، یک دستگاه موتورسیکلت به علت نداشتن کلاه ایمنی، تردد غیرمجاز در خط ویژه اتوبوس، پوشش پلاک و حرکات مخاطره آمیز در مسیر خط ویژه خیابان ولیعصر (عج) توسط مأمور یگان عملیات متوقف و بر اساس قانون با وی برخورد و موتور به داخل کفی منتقل شد.

در همین حین راننده موتورسیکلت با ایجاد بلوا، اقدام به شکستن شیشه خودروی حمل کرده، با مأموران درگیر شده و شروع به فحاشی و ضرب و شتم آنها کرد.

این راکب موتورسیکلت، در نهایت با استفاده از جو ایجاد شده، موتورسیکلت توقیفی را از روی کفی خارج کرده و متواری شد.

به همین منظور، شکایتی توسط دفتر حقوقی پلیس راهور فاتب علیه راکب در دادسرای ناحیه ۳۲ مطرح شد که با رویت فیلم کامل درگیری توسط سرپرست دادسرای ناحیه ۳۲، پرونده به یکی از شعبات دادسرا ارجاع و راکب تحت پیگیرد قضایی قرار گرفت.

جرائم اعلامی راننده مورسیکلت به دادسرا بدین شرح است:

۱ – از باب تمرد راننده نسبت به مأموران بر اساس ماده ۶۰۷ قانون مجازات اسلامی که حبس از سه ماه تا یکسال برای آن در نظر گرفته شده، اعلام جرم شده است.

۲ – درباره توهین به مأموران در حین انجام وظیفه نیز مستند ماده ۶۰۹ قانون مجازات اسلامی طرح شکایت شده که در قانون برای این جرم حبس از سه تا ۶ ماه یا ۷۴ ضربه شلاق یا جزای نقدی در نظر گرفته شده است.

۳- درباره اخلال در نظم که توسط راکب در موقعیت مذکور به وجود آمده و موجب اخلال در وضعیت عادی شده، بر اساس ماده ۶۱۸ قانون مجازات اسلامی که برای آن حبس یا شلاق در نظر گرفته شده است.

۴- درباره ایراد ضرب و جرح مأموران نیز شکایت مطرح شده است.

قزوین| کنترل مدارک رانندگان از سوی پلیس راهور در چه شرایطی ممنوع است؟

انتهای پیام/

منبع