شرکت ایمنی معتبر و معروف یورو NCAP میزبان یک خودروی اروپایی دیگری شده است که توانسته با موفقیت کامل از امتحان سخت این موسسه بیرون آمده و مرسدس بنز را بار دیگر با گرفتن ۵ ستاره ایمنی کامل روسفید کند. در طول این تست‌های ایمنی، ۷ خودروی جدید، مورد آزمایش قرارگرفته آسیب دیدند که شامل مرسدس بنز کراس اوور EQC می‌شوند.

خودروی کراس اوور برقی توانسته از این تست‌های ایمنی، با گرفتن ۵ ستاره ایمنی کامل، بیرون بیاید. محافظت و ایمنی مربوط به بزرگ‌سالان و کودکان در این خودروی کراس اوور به ترتیب ۹۶ و ۹۰ درصد را اخذ کرده و همچنین نمره مربوط به ایمنی عابر پیاده و سیستم‌های کمکی ایمنی راننده نیز نمره ۷۵ از ۱۰۰ را اخذ کرده است.

تست همچنین یک خودروی دیگر از شرکت آلمانی مرسدس بنز که همان خودروهای-اسپرت.html" rel="noreferrer noopener" target="_blank">نسل دوم CLA باشد نیز در این موسسه مورد آزمایش‌های سخت گیرانه ای قرارگرفته است. این خودروی کوپه ۴ درب نیز درست مانند شاسی‌بلند برقی مرسدس، توانسته ۵ ستاره ایمنی را به دست آورده که در بخش ایمنی بزرگ‌سالان و کودکان با نمره ۹۶ و ۹۱، در بخش ایمنی عابر پیاده نیز با ۹۱ درصد و در بخش سیستم‌های کمک‌راننده در قسمت ایمنی نیز نمره ۷۵ را کسب کرده است.

آئودی و خودروهای-اسپرت.html" rel="noreferrer noopener" target="_blank">بی ام و نیز درست مانند رقیب هم‌وطن خود، در این راند رقابتی ایمنی، خودروهای نسل جدید A1 و Z4 خود را مورد آزمایش قراردادند. هردوی این خودروهای جذاب، قدرتمند و ایمن که خواهرخوانده‌های تویوتا سوپرا اسپرت محسوب می‌شوند، توانسته‌اند ۵ ستاره ایمنی را به دست آورند.

خودروی A1 نمره ۹۵ و ۸۵ در بخش بزرگ‌سالان و کودکان،۷۳ در بخش عابر پیاده و ۸۰ در بخش کمک‌راننده را به دست آورده است. این در حالی است که بی ام و Z4 نیز باکمی نمرات بهتر، با امتیاز ۹۷ و ۸۷ در بخش بزرگ‌سالان و کودکان،۹۱ در بخش عابر پیاده و ۷۶ نیز در بخش سیستم‌های ایمنی کمک‌راننده توانسته مانند دیگر مدل‌های این بخش،۵ ستاره ایمنی را به دست آورد.

اولین خودرو با ۵ ستاره ایمنی از شرکت کره‌ای سانگ یانگ از طرف موسسه یورو NCAP نیز نسل چهارم خودروی کوراندو (Korando) بوده است. کراس اوور کامپکت کره‌ای توانسته با کسب نمرات ۸۸ و ۸۵ در بخش ایمنی بزرگ‌سالان و کودکان،۶۸ در بخش ایمنی عابر پیاده و ۷۴ در بخش سامانه‌های ایمنی کمک‌راننده، لقب «خوب تجهیز شده» را از طرف این موسسه گرفته و از این تست‌های ایمنی دشوار، سربلند بیرون بیاید.

درنهایت، فورد فوکس (Focus) آمریکایی نیز پس از ایجاد شدن تغییراتی در آن از طرف شرکت سازنده، برای دومین بار مورد آزمایش قرارگرفته و درست مانند دیگر خودروای ذکرشده، توانسته ۵ ستاره ایمنی را برای خود دست‌وپا کند.نوشته تماشا کنید؛ تست کامل ایمنی مرسدس بنز EQC اولین بار در چرخان پدیدار شد.

جهت مشاهده کامل مطلب در سایت منبع کلیک کنید