filemanager/6/varzeshi/153888400197-12-admin1-189

مردم به تماشای آثار طنز در تعطیلات آغاز سال جدید عادت کرده‌اند اما مجموعه تلویزیونی «بر سر دوراهی» تنها سریال ملودرام و غیرطنز سیما در ایام نوروز امسال است.

به گزارش خبر فوری و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ این سریال با تهیه کنندگی و فیلمنامه حامد عنقا و کارگردانی بهرنگ توفیقی ساخته شده است. عنقا و توفیقی قبلاً هم در تولید سریال «پدر» همکاری موفقیت آمیزی داشتند و این مجموعه، یکی از پربیننده ترین سریال های سیما در سال ۹۷ بود.

«بر سر دوراهی» داستان حامد، جوانی از طبقه فقیر جامعه است که قصد دارد با دختر عموی خودش ازدواج کند، اما مشکلات مالی و درگیر شدنش با رییس یک مافیای قاچاق، گره سختی در زندگی اش ایجاد می‌کند. نجات یک پیرزن از سارقان مهاجم و رساندنش به بیمارستان، چالش جدیدی در زندگی حامد ایجاد می‌کند. چراکه ابتدا پیرزن به وی علاقه مند شده و از او خواستگاری می کند و پس از مرگش نیز بخش زیادی از اموال خود را که ثروت هنگفتی می شود را به حامد می‌بخشد و…

«بر سر دوراهی» روایتی پرکشش دارد و در بستر داستانی عاشقانه، به تحول و امتحان آدم ها در موقعیت های خاص و پیچیده می پردازد. غرق شدن حامد در دریایی از پول و سرمایه، به ظاهر یک خوشبختی بزرگ برای اوست، اما انتخاب های سختی را سر راه او قرار می دهد.

داستان سریال «بر سر دوراهی» نیز همچون فیلمنامه های قبلی حامد عنقا، در قالب روایت غیرخطی و رفت و برگشت پی در پی زمان به گذشته و حال است.
از ویژگی های قابل توجه سریال «بر سر دوراهی» ترکیب بازیگرانی است که در آن ایفای نقش می کنند. به گونه ای که، بازیگرانی از نسل های مختلف در کنار هم حضور یافته و بازی های یکدستی را ارایه کرده اند؛ از قدیمی هایی چون عنایت بخشی،شهین تسلیمی، مجید مشیری، افسانه چهره آزاد و شیرین اقاکاشی تا بازیگرانی از نسل میانه مثل حمید گودرزی، مهراوه شریفی‌نیا، میترا حجار و بهنوش بختیاری و بازیگران جدیدی مثل بهرنگ علوی. البته باید به بازی متفاوت این بازیگران نیز پرداخت. عنایت بخشی، پس از سال ها دوری از تلویزیون، در نقشی شبیه به پدرخوانده حاضر شده و بهنوش بختیاری نیز که معمولاً بازیگر طنز است، از معدود نقش های جدی خود را بازی کرده است.

همچنین هم موسیقی متن و هم تیتراژ پایانی این سریال نیز از برجستگی های آن محسوب می‌شود.به ویژه ترانه انتهای این مجموعه با صدای علی زند وکیلی، این روزها در فضای مجازی، طرفداران بسیاری یافته است.

منبع