به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، سردارسرلشکر پاسدار محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه در حاشیه بازدید از روستای رکن کلای شهرستان سیمرغ در استان مازندران با اشاره به اینکه استان‌های گلستان و مازندران از استان‌های شهید پرور و مومن ایران هستند و خدمتشان در جنگ و دفاع مقدس زبانزد خاص و عام بوده، گفت: در ماجرای سیل اخیر شاهد هستیم که خسارتی به مردم وارد شد، اما نکته حائز اهمیت این است که آحاد مردم به ویژه گروه‌های جهادی بسیج و نهادهای انقلابی، وظیفه اصلی خود دانستند که در اولین فرصت به کمک همنوعان خود در مناطق سیل زده گلستان و مازندران بشتابند.
فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه در استان مازندران گروه‌های جهادی بومی استان با خونگرمی و همدلی به کمک سیل زدگان آمدند، افزود: الحمدالله در این مناطق مشکل تخلیه آب وجود ندارد و بعد از چند روز آب‌های سطحی مانده از سیلاب فروکش کرد.
سرلشکر جعفری گروه‌های جهادی که برای امداد رسانی به مردم سیل زده مازندران آمدند را قابل توجه دانست و با اعلام این مطلب که بیشتر خسارت مثل تخریب منازل، داخلی است و ظاهر شهر تا حدود زیادی به وضع اول برگشته است ابراز امیدواری کرد هر چه زودتر این خانه‌ها بازسازی شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به سیل گلستان اشاره کرد و گفت: در گلستان و شهرهای گمیشان و بندرترکمن جاده‌ای که بخاطر انتقال سیل قطع شده بود با تلاش شبانه روزی، پل روی آن امشب نصب و فردا تردد به گمیشان برقرار می‌گردد.
وی افزود: خروجی آب منطقه هم با سرعت بیشتر تا ۲ یا سه روز آینده تخلیه می‌شود که البته بخاطر حجم ورودی آن، زمان را طولانی می‌کند.
فرمانده کل سپاه با قدردانی از مردم صبور و مومن سیل زده که در این چند روز سختی‌ها را تحمل کردند، اضافه کرد: نهادهای سازندگی و نهادهایی مثل بسیج و سپاه، ارتش و گروه‌های جهادی که وظیفه امداد رسانی دارند با کمک خود مردم تا آخرین لحظه همراه هم باشند و در باز سازی و نظافت شهر موثر واقع شوند.
وی در پایان یادآور شد: آنچه که در این گونه حوادث مهم است، همدلی و همیاری مردم است که می‌تواند مشکلات را حل و گرفتاری‌ها را رفع کند.

سرلشکر موسوی: آمده‌ام تا در کنار مردم باشم
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی، امیر موسوی برای بازید از مناطق سیل زده، به گلستان رفت. فرمانده کل ارتش گفت: در روزهای آینده به دلیل ورود موج جدید بارشی و آب شدن برف با مشکلات و سیلاب‌های جدیدی مواجه هستیم. آمده‌ام که در روزهای سخت با هم‌رزمان در کنار مردم باشم.
امیرسرلشگر عبدالرحیم موسوی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: با اقدامات خیلی خوبی که انجام شده امید داشتیم وضعیت تثبیت شود اما با ورود موج جدید بارشی و آب شدن برف با مشکلات و سیلاب‌های جدیدی مواجه هستیم. وی افزود: از ۲ روز پیش وضعیت پیچیده تر شد و در روزهای آینده نیز شرایط سختی را در پیش داریم و آمده‌ام که در روزهای سخت همراه با هم‌رزمان خودم، در کنار مردم باشیم.
فرمانده کل ارتش اظهار کرد: دیشب هم تصمیمات جدید و خوبی گرفته شد و کار آغاز شده که امیدواریم هر چه بیشتر آسیب‌ها را کاهش دهیم.
امیرسرلشگر موسوی افزود: تاکنون هم همه دست‌اندکاران موفق بودند اما همه تلاش داریم تا بتوانیم خطرات جانی را به صفر برسانیم تا مردم آسیب نبینند و خطرات مالی قابل جبران است.

تسنیم

منبع