چهار زن نقاب‌پوش در تظاهرات روز بازگشت

سخنگوی نخست وزیر رژیم صهیونیستی به دلیل اینکه زنان فلسطینی نقاب‌پوش را زنان داعش توصیف کرده بود، به شدت مورد انتقاد قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری راشاتودی، "اوفیر جندلمان"، سخنگوی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل برای رسانه‌های عربی پس از انتشار تصویر از چهار زن معترض نقاب‌پوش در توییتر و نوشتن این عبارت که آنها زنان داعش هستند، به شدت مورد انتقاد قرار گرفت. این در حالی است که حماس به شدت با داعش در سینا در جنگ است.

وی در ذیل تصویر منتشر شده در توئیتر خود نوشته بود: زنان داعش نیز امروز در شورش تحت رهبری حماس در مرز غزه شرکت داشتند. هیچ جای شگفتی نیست چون حماس شاخه داعش در غزه است.

بسیاری از اظهارنظرها در ذیل تصویر منتشر شده از سوی سخنگوی نتانیاهو علیه وی بود و بسیاری نوشته بودند که زن داعشی هرگز پرچم فلسطین را به دست نمی‌گیرد.

یکی از کاربران توییتر در ذیل تصویر منتشر شده سخنگوی نتانیاهو نوشت: این چیزی به جز نژادپرستی و اسلام هراسی و پروپاگاندای سیاسی نیست. شما خوب می‌دانید که این زنان، داعشی نیستند اما با این حال چنین پیام‌هایی را منتشر می‌کنید. این یک ابزار تحریک برای توجیه کشتار معترضان است.

برخی دیگر این توییت را "چرند و مزخرف و خلاف معیارهای صهیونیست" خواندند.

مطلب منتشر شده از سوی سخنگوی نتانیاهو به زبان عربی و انگلیسی است.

هزاران تن در "راهپیمایی بزرگ بازگشت" در سراسر مرز غزه با اسرائیل روز شنبه شرکت داشتند. این راهپیمایی به صورت کلی در صلح و آرامش برگزار شد.

انتهای پیام

منبع