فرهنگي,نوروز 98,گردشگری,صنایع دستی

ساری – ایرنا – آمار اقامت گردشگران نوروزی در مازندران که به خاطر بحران سیل و سیلاب در موج اول سفرها با کاهش مواجه شده بود ، طی چند روز گذشته در پی کاهش بحران و همراهی هوای آفتابی رو به افزایش گذاشت و اکنون بر اساس گزارش های رسمی بیشتر از پارسال شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، تازه ترین گزارش ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران نشان می دهد که تا پایان روز دهم فروردین بیش از ۱۲ میلیون نفر شب اقامت گردشگران نوروزی در این استان ثبت شده است.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران در این باره به خبرنگاران گفت : تا دهم فروردین ماه ۱۲ میلیون و ۷۹ هزار و ۶۱۹ نفر شب اقامت در استان ثبت شد که نسبت به مدت مشابه نوروز گذشته ۲ درصد رشد دارد.

سیف الله فرزانه افزود : همچنین از ۲۷ اسفند ماه سال ۹۷ تا دهم فروردین امسال ۱۰ میلیون و ۱۵ هزار و ۸۶ نفر از جاذبه های فرهنگی و گردشگری مازندران بازدید کردند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران اقامت بیشتر گردشگران نوروزی را باعث رونق اقتصادی استان دانست و بر ضرورت برنامه ریزی همه جانبه برای افزایش میزان ماندگاری گردشگران در تمامی فصول سال تاکید کرد.

وی از فروش سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان صنایع دستی در مازندران به عنوان بخشی از آورده گردشگری برای استان یاد و تاکید کرد : اگر چه همین آمار نشانگر ارتقای اقتصاد گردشگری در مازندران است ، ولی باید برای تمام فصول سال برنامه پایدار داشته باشیم .

فرزانه گفت : نمایشگاههای صنایع دستی کمک به هویت فرهنگی و فروش و بازاریابی است که نیاز به حفظ و احیا دارد ، ضمن این که حال پیشکسوتان صنایع دستی خوب نیست و انتظار داریم رسانه ها به این افراد که افتخار صنایع دستی کشور هستند بپردازند.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران لازمه کسب درآمد از گردشگری را برنامه ریزی درست و درازمدت دانست و با اشاره به اجرای برنامه های مختلف از سوی کمیته فرهنگی ستاد خدمات سفر در تعطیلات نوروزی جاری ، گفت : تا روز گذشته بیش از ۲۰۰ کنسرت در استان برگزار و از محل برگزاری آنها هفت میلیارد تومان درآمد کسب شده است.

۹۹۲۷/۱۶۵۴

منبع