سردار محمّدرضا یزدی، فرمانده سپاه محمّد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ در گفت‌وگو با خبرنگار امنیتی خبرگزاری فارس گفت: بعد از هشدار هواشناسی و احتمال بارندگی‌های زیاد در استان خوزستان و به‌خصوص در منطقه کرخه، دزفول، اندیمشک و اطراف آن، سپاه خوزستان تصمیم گرفته با کاهش دادن سفرهای راهیان نور، اردوگاه دوکوهه را در اختیار سیل‌زدگان احتمالی قرار دهد.

وی ادامه داد: این اردوگاه از فردا(یکشنبه ۱۱ فروردین) به شیوه جدید تجهیز می‌شود به‌نحوی که بتواند در صورت بروز حادثه، در وهله اول پذیرای ۵ هزار نفر از اهالی اندیمشک و روستاهای اطراف آن باشد. همچنین اگر شرایط بحرانی شود و نیاز به افزایش ظرفیت پذیرش احساس شود، با معرفی فرمانداری و همکاری دستگاه‌های امدادی حاضر در منطقه این ظرفیت به ده هزار نفر افزایش پیدا می‌کند که خدمات ارائه شده هم عبارت است از اسکان، تغذیه و امکانات امدادی مثل پزشک، درمان و مواردی از این قبیل.

سردار یزدی با بیان اینکه سایر اردوگاه‌ها ممکن است دچار آب‌گرفتگی بشوند و فعلاً نمی‌توان برای اسکان از آن‌ها استفاده کرد، اظهار داشت: اردوگاه شهید باکری هم در حال آماده‌سازی است تا در صورت امکان از این اردوگاه برای اسکان مردم در خرمشهر یا جاهای دیگر استفاده شود.

فرمانده سپاه محمّدرسول‌الله(ص) تهران گفت: سپاه تهران بزرگ از تمام ظرفیت و توان خود برای امدادرسانی به سیل‌زدگان گلستان و به‌خصوص آق‌قلا که حدود شصت درصد بازسازی و رسیدگی به امور مردم این منطقه به سپاه تهران سپرده شده، استفاده می‌کند و آمادگی کامل دارد تا از ظرفیت و توان نیروهای متخصص خود و امکانات فنی که دارد در خوزستان هم استفاده کند تا چنانچه خدای ناکرده مردم دچار مشکل شدند در حد توان، مردم را سامان دهد.

سردار یزدی افزود: البته امیدواریم بحران خاصی به‌وجود نیاید تا مردم بتوانند به سلامتی و بدون حادثه این احتمالات را پشت سر بگذارند.

انتهای پیام/

منبع