خلوصی آکار

وزیر دفاع ترکیه و فرماندهان ارتش این کشور از یگان‌های نظامی مستقر در مرزهای مشترک با سوریه بازدید و یک مرکز عملیات مشترک برای اداره "حمله جدید علیه ترویسم" را افتتاح کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه در جریان بازدید خود از یگان‌های نظامی مستقر در مرزهای مشترک با سوریه "اتاق پیشرو عملیات مشترک" را که از طریق آن عملیات نظامی احتمالی علیه اهداف تروریستی در شرق فرات اداره خواهد شد، افتتاح کرد.

ماموریت مرکز مذکور هماهنگی میان صفوف مختلف نیروهایی است که در عملیات برنامه‌ریزی شده در شرق فرات در سوریه شرکت خواهند کرد.

این سفر دومین سفر در نوع خود است زیرا که قبلا نیز یاشار گولر، رئیس ستاد ارتش و خلوصی آکار و فرمانده نیروهای زمینی از مرزهای سوریه بازدید کرده بودند.

این سفر در پی اعلام پایان کار داعش در سوریه از سوی نیروهای دموکراتیک سوریه و تسلط آنها بر شهرک الباغوز در حومه دیرالزور انجام گرفته است.

وزیر دفاع ترکیه همچنین اظهار کرد، نیروی هوایی صبح روز شنبه حملاتی هوایی به مواضع "تروریست‌ها" در شمال عراق داشتند.

وی تاکید کرد: این عملیات رهبران گروه‌های "تروریستی" را هدف گرفت و عملیات نیروهای مسلح علیه آنها در جنوب، جنوب شرق ترکیه، شمال عراق و در داخل خاک سوریه ادامه خواهد یافت.

انتهای پیام

منبع