دوازدهمین روز سیل استان گلستان

سرپرست پلیس راه چهارمحال و بختیاری گفت: با توجه به آغاز بارندگی‌ها در سطح استان، در حال حاضر گردنه‌های چری و شاه‌منصوری در شهرستان کوهرنگ مسدود است.

سرهنگ غلامعلی نوربخش در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با اعلام این خبر، اظهار کرد: با توجه به لغزندگی معابر، لازم است رانندگان سرعت مطمئنه را رعایت و از سرعت و سبقت غیرمجاز خودداری کنند.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت محرهای استان، افزود: هم اکنون تردد در محور بروجن – لردگان – یاسوج و همچنین محور شهرکرد – سورشجان نیمه سنگین گزارش شده است. تردد در بفیه محورها روان است.

گردنه‌های چری و شاه منصوری در شهرستان کوهرنگ، محور ارتباطی شهرکرد از مسیر منطقه بازفت را به استان خوزستان متصل می‌کند.

آماده‌باش مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری برای مقابله با حوادث احتمالی بارندگی

مدیرکل مدیریت بحران استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: این استان با فراخوان امکانات، نیروی انسانی و تجهیزات، آمادگی کاملی برای مواجهه با مخاطرات طبیعی ناشی از بارندگی دارد.

ستار فرهادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به آغاز بارش‌ها و پیش‌بینی تداوم بارش در نقاط مختلف استان ، گفت: تاکنون هیچگونه خسارتی به‌علت بارش‌ها از روز گذشته در هیچ یک از نقاط استان گزارش نشده است.

وی افزود: ۳۰۰ پایگاه ثابت و سیار در قالب ۷۵۰۰ نفر خدمات امدادی و سفر را به مردم ارائه می‌دهند. برای ۲۰ نفر از مدیران استان برای استقرار در شهرستان‌ها و انجام عملیات مدیریت بحران و امداد و نجات و کمک به فرمانداران ابلاغیه صادر شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری چهارمحال و بختیاری از مردم استان و مسافران نوروزی خواست از عصر امروز تا عصر فردا از سفرهای غیر ضرور در محورهای استان اجتناب کنند.

آماده‌باش ۱۰۰ تیم امدادی هلال احمر در چهارمحال و بختیاری به دلیل احتمال وقوع سیل

مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری از آماده‌باش ۱۰۰ تیم امدادی هلال احمر در استان با آغاز بارش‌ها و پیش‌بینی وقوع سیل خبر داد.

سید احمد مرتضوی‌فرد در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با اعلام این خبر، اظهار کرد: ۱۰۰ تیم امدادی در قالب ۴۰۰ امدادگر و نجاتگر جمعیت هلال احمر در استان به حالت آماده‌باش هستند، همچنین تیم واکنش سریع شامل ۱۶ نفر تجهیز و در حالت آماده‌باش کامل هستند.

وی با اشاره به پیش‌بینی بارش‌های شدید باران در استان، تصریح کرد: بارش شدید باران در کنار آب شدن برف، احتمال طغیان رودخانه‌ها را چندین برابر کرده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: واحدهای مسکونی خسارت دیده ۲۰ تا ۶۰ درصد در شهرها ۵۰۰ واحد و در روستاها ۱۰۰۰ واحد گزارش شد که براساس گزارشات واصله مجموعا ۲ هزار و ۱۵۰ واحد مسکونی شهری و روستایی در سیل اخیر آسیب دیدند.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان، سهراب رییسی اظهار کرد: در راستای رسیدگی و برآورد خسارت اولیه سیل در برخی از شهرستان‌های استان ۷ گروه ارزیابی خسارت تشکیل شده است‌.

وی با اشاره به میران خسارت اولیه، افزود: تعداد واحدهای مسکونی خسارت دیده ۶۰ تا ۱۰۰ درصد در شهرها ۲۳۰واحد و در روستاها ۴۰۰ واحد بوده است‌.

رییسی با اشاره به مبلغ تسهیلات برای واحدهای آسیب دیده، خاطرنشان کرد: سقف تسهیلات فردی احداثی در شهرها ۴۰۰میلیون ریال و در روستاها ۳۰۰ میلیون تومان و تسهیلات تعمیراتی نیز ۱۲۰ میلیون ریال‌ است.

وی از تخریب ۳۸۰ هزار مترمربع معابر روستایی خبر داد و گفت: از این مجموع ۱۲ هزار متر مربع مربوط به زیرسازی و آسفالت بود است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: تامین اعتبار برای آماده سازی سایت جدید اسکان واحدهای در معرض خطر و تامین مصالح خسارت دیدگان ۲۵ میلیارد ریال پیش‌بینی شده است‌.

انتهای پیام

منبع