به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، عصر امروز سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش به همراه اصغر جهانگیر رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، از کانون اصلاح و تربیت استان تهران بازدید کرد.

در این بازدید، وزیر آموزش و پرورش از بخش‌های مختلف این کانون از جمله کتابخانه، دارالقرآن، کارگاه‌های آموزشی و خوابگاه نوجوانان بزهکار زیر ۱۸ سال بازدید کردند.

بطحایی با برخی از افراد ساکن این کانون از نزدیک گفت‌وگو کرد و رایزنی‌هایی نیز برای آزادی آنان انجام داد البته با تلاش وزیر آموزش و پرورش موجبات آزادی برخی از نوجوان بزهکار که جرم سنگین نداشتند، با تأمین قرار وثیقه فراهم شد.

همچنین وزیر آموزش و پرورش با شاکی یکی از این نوجوانان که پدرش بود، تلفنی صحبت کرد و پدر این نوجوان نیز موافقت کرد که فردا رضایت خود را رسماً به مقامات قضایی اعلام کند.

این کانون مجهز به کارگاه‌های آموزشی فنی‌وحرفه‌ای از جمله نجاری، مکانیکی، برق و همچنین سالن‌های مختلف ورزشی است که وزیر آموزش و پرورش از همه بخش‌های آن بازدید کرد و در پایان با حضور در سالن سینمای کانون اصلاح و تربیت در کنار نوجوانان دقایقی را به تماشای دربی پایتخت پرداخت.

انتهای پیام/

منبع